Chytré světelné spínače

Díky chytrým světelným spínačům světla můžete snadno zapínat a vypínat světla, upravovat jejich jas nebo spravovat další funkce, jako je preferovaná kombinace barev nebo časový spínač pro automatické vypnutí světla.

Většina chytrých světelných spínačů se nastavuje a ovládá pomocí mobilní aplikace pro chytrý telefon či tablet.

Co jsou chytré světelné spínače?

Chytré spínače světla jsou speciální tlačítka na zdi nebo přímo na zdi, která vám umožní přizpůsobit způsob ovládání osvětlení ve vaší domácnosti pomocí sítě WiFi či Bluetooth.

Jak fungují chytré světelné spínače?

Když stisknete tlačítka na inteligentních světelných spínačích, vysílají bezdrátové signály pro ovládání vašich inteligentních světel (obvykle přes sítě WiFi nebo Bluetooth) pomocí mobilní aplikace nainstalované v chytrém telefonu.

Jaké jsou základní funkce chytrého spínače světla?

Kromě zapnutí / vypnutí, stmívání a ovládání světelné scény mohou inteligentní spínače světla poskytnout další funkce, které umožňují ještě více přizpůsobení a kreativních řešení. V současnosti si lze vybrat chytré spínače i s takovými funkcemi, jako je například vestavěný snímač pohybu.

Máte tak mnoho možností a prostor se rozhodnout, které řešení inteligentního osvětlení je pro váš domov to nejlepší. A nemusíte si vybrat jen jedno řešení, naopak je můžete kombinovat a vybavit každé jednotlivé místo tou nejvhodnější možností inteligentního světla.

Některé chytré spínače se mohou propojit s inteligentními zásuvkami, což vám umožní ovládat lampu na čtení pomocí tradiční žárovky, nebo například u světel vánočního stromku nastavit časovač vypnutí, abyste jej nechtěně nenechali svítit nechat celou noc.