Chytré žárovky, spínače nebo zástrčky

Hledáte do své domácnosti moderní, šetrný a bezpečný způsob osvětlení? Řešením mohou být chytrá řešení světelných systémů od inteligentních žárovek přes světelné spínače až po chytré zástrčky. Stačí si vybrat ten správný druh inteligentního osvětlení.

Chytré spínače

Inteligentní spínače jsou jednou z nejběžnějších možností inteligentního osvětlení. Najdete je v téměř každém velkém obchodě s domácími potřebami a elektromateriálem.

S chytrými spínači můžete světla i nadále ovládat pomocí nástěnného spínače tak, jako doposud, nicméně získáte i další výhody, jako je funkce stmívání nebo dálkový ovladač, který vám usnadní ruční ovládání světel.

Nicméně, to neznamená, že jsou inteligentní spínače jedinou nebo nejlepší volbou pro upgrade vaší domácnosti. Existují dva další běžné typy inteligentního osvětlení: inteligentní žárovky a inteligentní zástrčky.

Chytré žárovky

Inteligentní žárovky vám například nejen umožní dálkově ovládat světla nebo je plánovat jejich automatické zapnutí/vypnutí pomocí časovače, ale často vám také umožňují měnit barvu osvětlení za běhu.

Chytré zástrčky

Inteligentní zástrčky usnadňují práci a umožňují vám stávající lampu s běžnou žárovkou proměnit v lampu, kterou můžete vypnout a zapnout odkudkoliv na dílku. Vybrané druhy také umožňují sledovat spotřebu energie.

Budete se muset rozhodnout, které řešení inteligentního osvětlení je pro váš domov nejlepší. Jednotlivá  řešení také můžete podle preferencí kombinovat a zvolit si tak tu nejvhodnější možnost inteligentního světla vám na míru.

Při výběru také zvažte, s čím jsou chytrá řešení domácnosti kompatibilní. Nejčastěji fungují skrz aplikace, jako je Amazon Alexa, Google Home, HomeKit nebo SmartThings.

Rychle zjistíte, že schopnost říci reproduktoru s podporou Google Home nebo Alexa „Zapnout osvětlení v obývacím pokoji“ je často rychlejší a pohodlnější než sáhnout po telefonu a hledat v aplikaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *