Základní vybavení chytré domácnosti

Uzpůsobte vaší domácnost k pohodlnějšímu bydlení, ušetříte čas, peníze a získáte nebývalý domácí komfort.

Co je zapotřebí k vytvoření chytré domácnosti?

Nemusíte být odborníkem na moderní technologie ani utrácet velké finanční částky za špičkové vybavení, následující kroky vytvoří základ vaší nové chytré domácnosti.

Jedním ze způsobů, jak vybudovat inteligentní dům, je koupit spoustu komponentů – senzory, inteligentní žárovky, bezpečnostní kamery, reproduktory atd. – a všechny je připojit k rozbočovači, který jim prostřednictvím smartphonu pomáhá komunikovat mezi sebou i s vámi.

Nicméně to může stát hodně peněz i času. Pokud jsou vaše požadavky a potřeby méně náročné, pomocí několika relativně levných produktů získáte většinu

výhod, které špičková inteligentní domácnost přináší, ale v rámci skromnějšího rozpočtu.

A pokud se ujistíte, že jsou tyto produkty inteligentní domácnosti vzájemně kompatibilní, vytvoříte pevný základ, který můžete postupem času rozšiřovat. Klíčem je vědět, které produkty pro inteligentní domácnosti nezávisí na fungování inteligentního domácího rozbočovače.

Přestože rozbočovače nabízejí své výhody, nejsou vždy zapotřebí. Jedna věc, kterou však musíte mít, je dobrý bezdrátový směrovač – ideálně ten, který dosáhne do všech koutů vašeho domova.

Zde je několik běžných způsobů, jak vytvořit inteligentní domácí systém bez rozbočovače:

Chytré osvětlení

Pro většinu lidí, kteří mají zájem o bydlení v inteligentním domě, je osvětlení vstupním bodem. Mnoho inteligentních osvětlovacích systémů funguje perfektně bez centrálního rozbočovače a jsou stále schopné interakce s ostatními prvky inteligentní domácnosti.

Pokud je většina osvětlení vašeho domova ovládána vypínačem na zdi, může vám lépe posloužit výměna těchto klasických vypínačů za inteligentní spínače a stmívače, které fungují na dálku a šetří energii. Mnoho současných výrobců nabízí inteligentní spínače světla, které fungují ve vaší síti Wi-Fi a nevyžadují centrální rozbočovač.

Chytré termostaty

Málo inteligentních domácích zařízení se může vyrovnat schopnostem inteligentního termostatu, který poskytuje pohodlí i úsporu nákladů / energie. Dokážou zjistit, kdy jste doma a kdy jste pryč, takže váš tepelný systém funguje pouze v případě potřeby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *