Výhody chytrých zásuvek

Inteligentní domy dávají majitelům domů kontrolu nad vším od spotřeby energie až po zabezpečení domácnosti. Přechod na zcela automatizovaný domov však může být trochu ohromující. Pokud ještě nemáte inteligentní domácí rozbočovač, mohou být dokonalým kompromisem inteligentní zásuvky. Chytré zásuvky umožňují majitelům domů proměnit jakékoli zařízení v “chytré zařízení”, které bude plnohodnotnou součástí inteligentní domácnosti.

Inteligentní zásuvky představují snadný úvod do světa domácí automatizace a chytré domácnosti, protože mohou fungovat nezávisle. Mohou se ale také snadno integrovat do domácích monitorovacích systémů.

Mezi některá běžná použití inteligentních zásuvek patří například monitorování energie a snadné ovládání spotřebičů. Inteligentní zásuvky však mají mnoho dalších výhod.

Výhody chytrých zásuvek

– Chytrá zásuvka může přeměnit jakékoli vaše stávající elektrické zařízení na inteligentní objekt, který může komunikovat s jinými chytrými zařízeními ve vaší domácnosti.

-Pomocí aplikace plug-in můžete zařízení zapínat a vypínat na dálku, a dokonce zkontrolovat, zda jste nenechali zařízení spuštěné i po opuštění domova.

– Přímo ze smartphonu můžete sledovat, kolik energie používáte. Chytré konektory vás dokonce upozorní, pokud zařízení najednou začne používat neobvyklé množství energie.

– Spravujte svou spotřebu energie pomocí snadného plánování: nastavte přesný čas, kdy by se zařízení měla vypnout nebo naopak spustit.

– Ovládejte svá zařízení hlasovými příkazy. Jedním z nejlepších využití inteligentních zásuvek je schopnost vzdáleně zapínat těžko dostupná zařízení.

Šetří inteligentní zásuvky energii?

Šetří chytré zásuvky energii, nebo naopak přidávají  vlastní energetické zatížení? Je pravda, že inteligentní zásuvky odebírají proud, i když jsou v pohotovostním režimu, nicméně jedná se o velmi nízkou hladinu energie – jen asi 1 watt, což je zanedbatelné množství. Při správném použití mohou inteligentní zásuvky snížit vaši spotřebu energie o 1 až 4,58 %

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *