Elektrický materiál a příslušenství

Co je to elektromateriál?

Elektrický materiál jsou v zásadě části nebo prvky používané při výrobě jakéhokoliv projektu elektrické konstrukce

Elektrický materiál zahrnuje vše od střídavých a stejnosměrných napájecích zdrojů až po elektrické konektory, svítidla a vodiče. Další běžně používané elektrické zdroje jsou baterie, testery elektrického napětí, spínače, stmívače, snímače a rozbočovače. 

Prakticky každé zařízení používané v elektrickém systému je považováno za elektrický zdroj vyrobený z elektromateriálu, hledáte-li konkrétní elektrické zařízení  se specifickými funkcemi, obraťte se na specializované obchody.

Řada prodejců a výrobců však nabízí širokou škálu standardních elektrických výrobků, které mohou posloužit těm, kteří hledají běžný elektromateriál kompatibilní s většinou elektrických zařízení.

Jednotlivé kategorie elektrického materiálů a příslušenství

Jednotliví výrobci a obchody s elektromateriálem nabízejí v rámci každé obecné kategorie elektrického materiálu široký sortiment výrobků. Mezi základní kategorie patří například: kabely a vodiče, osvětlení, rozvaděče, jističe, proudové chrániče, modulové přístroje, elektrické nářadí, spínače, termostaty, vypínače, zásuvky nebo zvonky. 

Nástroje používané pro elektrické práce jsou navrženy tak, aby byly bezpečné a praktické. Obecně mají rukojeti izolované plastem, které zabraňují otřesům, a jsou tvarovány tak, aby umožňovaly přístup na špatně dostupná místa. Existuje také řada specializovaných šroubováků a vrtaček používaných při elektrických pracích, stejně jako různé ruční nástroje určené pro konkrétní úkoly. K zajištění maximální bezpečnosti vždy vybírejte elektromateriál a příslušenství u ověřených dodavatelů 

Mezi další kategorii elektromateriálu patří elektrické kabely a vodiče. Elektrický kabel je potažený kov – měď nebo hliník, který přenáší elektřinu elektrickým obvodem. Kabel je vždy chráněn speciálním pláštěm a vyrábí se v mnoha provedeních. 

K dispozici je také řada standardních elektrických skříněk, pojistek a svorek. Elektroinstalační zařízení, jako jsou zásuvky, zástrčky, krytky a kabelové konektory, také kromě domácích kutilů pravidelně používají profesionální elektrikáři a jsou vyráběna v širokém sortimentu standardních a specializovaných tvarů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *